вівторок, 12 липня 2016 р.

На море з наметом - куди поїхати в Україні?

В Україні є величезні коси й острови з довжелезними безлюдними пляжами, дикими тваринами та морем неймовірного кольору, а також малолюдні курорти, де, проте, можна цілком собі “поматрацити”, не тікаючи далеко від цивілізації.
DSC_6796


Питання пошуку місця відпочинку на безезі моря з наметом виникає під час побудови планів на літо часто. А особливо коли у більшості людей по три-чотири вихідних на державні св"ята. Здавалось би, берегова лінія в Україні довга й моря цілих два, але знайти місце для "дикого" відпочинку не так то й просто - занадто щільно все забудоване "населенкою". Проте, є ще достатньо багато місць, де можна відпочити на лоні матінки природи й подалі від людей, або ж просто незвелелюдні довгі пляжі поблизу різноманітних курортів.

Це не зовсім рейтинг кращих місць, швидше – опис тих приморських закуточків, де мій намет таки стояв. Так от, що я можу порадити.


1. Острів Джарилгач - найкрасивіше море України. 

На мою думку, Джарилгач неподалік Лазурного й Скадовска - це найкрутіше місце для відпочинку в Україні,з чудовими малолюдними пляжами й кольором води таким, що розумієш звідки узялась назва селища. На мілинах море тут дуже нагадує стереотипні Мальдіви чи Каріби. Як сказала одна з учасниць нашої невеликої групи "це краще море, яке у нас залишилось" й я цілком з нею погоджуюсь.На косі гніздиться безліч птахів, радують око розсипи черепашок (серед яких багато великих), водяться нудисти. Можна зустріти тварин – оленів, муфлонів, диких свіней. Ну, чи вони вас зустрінуть.

Дістатись до острова можна катером зі Скадовська чи вбрід через протоку з Лазурного. В тій частині острова, куди ходить катер, є невелика торгівля та пляжна інфраструктура, з Лазурного ж потрапляєте на довжелезну піщану косу. Джарилгач тягнеться в довжину кілометрів на 40, місця усім вистачає щоб усамітнитись. Є трохи дерев для затінку поміж степом, кілька джерел з водою, але припасами краще до запасатись. Ще можуть бути активні комарі - тут рік на рік не припадає. 


Ми переходили з Лазурного. Води було десь по груди, але висота води щороку інша. Гадаю, при потребі й тут є катери – ми якось не шукали. В самому селі теж можна притулитись з наметом. Слід врахувати, що в погану погоду на острові може бути досить сумно.

А ще на Джарилгачі є маяк, спроектований самим Густавом Ейфелем (тим самим)


IMG_1377ТХТ1IMG_1276ТХТ1

Відвідати неподалік острова Джарилгач можна – пустелю Олешківські піски, заповідник Асканію Нову, або ж погуляти по Херсону.

2. Кінбурн - красиве й дике морське узбережжя


Кінбурн це мальовничий півострів на узбережжі Чорного моря, де природні багатства поєднуються з відносною малолюдністю. Від Джарилгача відрізняється наявністю невеликої населенки й сфери послуг. На Кінбурні багато цікавого: довжелезні білосніжні пляжі, луги в квітах й ліси - в тому числі й заповідні старі дубові ліси Гілеї, різнокольорові солоні озера - які нагадують екзотичні країни, історичні місця й можливість усамітнитись на березі моря, дикі тварини й безліч птахів. Закінчується півострів довгою й красивою Кінбурнською косою. Села – зовсім маленькі, проте в них є такі самі маленькі магазини, де можна купити найбільш необхідне.  Чудове місце для відпочинку з наметом на березі моря.

Потрапити на Кінбурн найпростіше – на катері з Очакова. який тричі на день ходить на косу з 333 причалу й вміщує близько 40 людей. В дорозі – годину, коштує в 2017 році – 70 грн в одну сторону. Озвучений нам розклад: о 8-й, 12-й, 16-й годині катер йде з Очакова на косу й за годину назад. Звісно, все може залежати від погоди. В Очаків постійно бігають маршрутки з Миколаєва (з автовокзалу, в сезон приходять й на зал вокзал під поїзди ). Коштували по 60 грн. Від автовокзалу Очакова до причалу з катером десь 2 км, дорогу навігатор й люди підкажуть

З 2017 року на Кінбурн запустили “Ракети” з Миколаєва через Очаків та з Нової Каховки через Херсон. Розклад й ціни висять на сайті “Нібулон”. Варіант “для гурманів” – громадським транспортом з райцентру Гола Пристань Херсонської області. Дорога там – суцільні піски, в ролі транспорту – прохідні вантажівки, доїхати можна на самий початок півострова; ходить, здається, раз на день.

Читати більше про Кінбурнську косу

КінБурн
Кінбурн
Кінбурн пляж

На шляху до Миколаєва чудове місце для відвідування - руїни древньої Ольвії

3. Федотова коса -  приємне Азовське море й довжелезний  пляж.

Федотова коса в селищі Степок неподалік відомого курорту Кирилівки – хороше місце для матрацного відпочинку, де багато теплого моря й незалюднених пляжів, та мало всього решти. Коса, це десятикілометрова полоса суші між морем та лиманом, по суті - довжелезний пляж. Окрім пляжу на косі є шматок степу й луків шириною в кілька сот метрів та польова дорога. За косою - заповідник Бирючий острів, а також кілька старих туристичних баз.

Туристів з наметами влітку там багато, проте найти місце де буде спокійно теж без проблем - потрібно просто пройтись-проїхатись косою далі від неселенки. Води немає, запаси поповнювати можна у Степку й магазині на турбазі на косі – між ними десять кілометрів пляжу.море, схід сонця. Здивувала відсутність комарів на пляжі. Сподіваюсь так не тільки цього року.

Дістатись до Федотової коси можна маршрутками з Автостанції Кирилівки до села Степок, а далі пішки по косі. До Кирилівки легко дістатись з Мелітополя та Запоріжжя.


км000435км000390

Відвідати неподалік можна заповідник Бирючий острів (коса плавно в нього переходить), або ж вражаючу Кам”яну Могила поруч із Мелітополем.

4. Пpиморське – найвіддаленіший курорт України.

Невеликий курорт неподалік гирла Дунаю в Одеській області. Сюди складно дістатись й кияни в Приморському щось типу екзотики, та й узагалі людей тут куди менше, ніж у інших курортних містах. Зате  є широчезний пляж, до того ж відділений від готелів і турбаз солідним пустирем. Тобто, поставивши намет прямо по центру курорта, ви знаходитесь досить далеко від населенки. Якшо хочеться більшої самотності - то вже треба гуляти в сторони, що теж можливо. Ціни в кафешках в Приморському були цілком собі "пузатохатівські". На ринку помічена купа риби й вино з полуничним смаком. В селі помічено очеретяну стріху. Отаке.

Щоб дістатись цього Приморського, потрібно спочатку його не переплутати з двома іншими однойменними поселеннями Одеської області. Через Приморське кілька раз на день ходять автобуси з Одеси  на Вилкове. Відстань від Одеси до Приморського - 208 км поганою дорогою, тому не людно. Зате цікаве Вилкове й Дунай поруч.

Читати більше про Приморське - http://www.ua-odissey.in.ua/2016/07/blog-post_6.html

DPP_000250DPP_000309

Відвідати тут є що. Зовсім поруч неймовірно цікаве Вилкове. звідси можна дістатись до Білгород-Дністровського -  древнього міста з найбільшою в Україні фортецею, античними руїнами й ще багато чим, неподалік Білгорода -  Шабо з центром виноробства. Та й Одеса завжди “имеет вам сказать несколько слов”. Й це ще ж я там далеко не всюди був

5. Очаків – запасний варіант.

В Очаків ми особливо не збирались, вибравши для “пошуків моря” сусідню Рибаківку, де море красивіше мало бути й більше місця для усамітнення. Проте, вибирались ми досить пізно, пропустивши всі маршрутки й просто довірившись транспорту в напрямку моря.

Море в Очакові, насправді, напівпрісне, але цілком собі для валяння на його березі й купання придатне. Пляжі піщані й багато якоїсь рослинності. Жили в наметі трохи далі за міським пляжем. Місце програє вище названим в кількості вільного пляжу й кльовості усього взагалі, але, коли дуже хочеться на море - чому б і ні? Особливо коли квитки на Одесу та Херсон вже розібрані. Містечко невелике, навсе потрібне буде під рукою.

Звіт про Очаків не написав тільки з однієї причини - там, насправді, є навколо багато цікавого й можна відвідати острів Березань, Батарейний острів, Ольвію. Проте ми це все пропустили по причині моря.

До Очакова часто й допізна ходять маршрутки з Миколаєва.
DPP_000246DPP_000245

6. Затока - вузьке місце.

Затока – великий і відомий курорт, місце під намети знайти не просто, проте можливо. Ночували біля станції Лиманське, що в народі називають "Вузьке місце", де з одного боку море а з іншого лиман.  Живеш на вузькому пляжі неподалік населенки, з усіма витікаючими негараздами й радощами - місця мало, людей й сміття достатньо, море є, магазини й розваги поруч. Фотка добре ілюструє відчуття під час відпочинку – тіснуватенько якось. Зате це місце дуже легко доступне й навіть за звичайний вікенд тут можна довго тішитись морем. З інших переваг – з одного боку схід сонця над морем, з іншого захід над лиманом. Вже згадані Білгород-Дністровський, Шабо й Одеса будуть зовсім поруч. Тепер ще й фестиваль Коктебель в цей район перебрався.

Дістатись до Затоки легко численими маршрутками й кількома електричкими з Одеси.
DSC_6846P8241205


Це відвідані впродовж останніх років місця. Чудові й не дуже  місцини для відпочинку з наметом на березі моря є й за межами описаного, й поступово я цей перелік доповнюватиму. Цікавить Рибаківка з "справжнім" морем, лісом й якимись лікувальними грязями, околиці Бердянська, коса Арбатська Стрілка (доступна її частина), береги Одеської області між Затокою й Дунаєм.

З наметом на морі можна чудово відпочити в тій же Грузії, чи на Кіпрі. Але якщо от у вас два-три вихідних і дуже хочеться десь доступно поматрацити на березі моря, вибрані місця саме для вас.

DPP_000251

Гарного відпочинку! Далі буде!