Кіностудія в Гурівщині: ефектний палац і металеві кіногерої
Кіностудія Victoria Film Studio знаходиться в селі Гурівщина й добре помітна з Житомирської траси. Вхід до кіностудії прикрашає кльовий палац й металеві скульптури героїв з відомих фільмів. Цікаве місце для заскочити пофотографуватись. В решті ж студія працює як промислове підприємство - постороннім вхід заборонено, екскурсій не буває.
Багато хто з нас небайдужий до кіно, має улюблені стрічки, світи та героїв, і, звісно, хотів би побачити, де й як створюються фільми. В Україні, до того ж, в останні роки справжній кінематографічний був - нові фільми з'являються мало не щотижня й деякі з них дуже навіть варті уваги.
З повноцінними екскурсіями на кіношне "виробництво" питання наразі відкрите, а от побачити місця зйомок відомих фільмів цілком можливо. В "Захарі Беркуті" легко впізнаються озеро Синевір та навколишні гори, в дитячій "Сторожовій заставі" помітно кар'єри під Коростишевим, в Денишах все ще є декорації для зйомок нового серіалу про слов'ян (сподіваюсь, кіношники їх таки приберуть, бо вже схоже на купу сміття те все). А для фільму про бій під Крутами й вигадувати особливо не довелось - станція на тому ж місці, київські вулиці теж.
Окрім реальних пейзажів, багато чого в фільмах знімають на кіностудіях. Можливо, більшість. І вони в нас теж є. Одну з них добре видно з "Житомирської" траси неподалік Києва - на невеликій відстані від дороги несподівано виникає якийсь дивний замок. Це і є Victoria Film Studio.
Основний кайф цього місця - інсталяції входу до Кіностудії. Сам вхід виконано у формі казкового замку, чимось схожого на "діснеївський". Перед входом металеві інсталяції Чужого, Хижака, постапокаліптичного автомобіля з "Шаленого Макса" та скелета на мотоциклі, фільмову приналежність якого не визначив.
![Кіностудія Вікторія Кіностудія Вікторія](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi-lYjPYFsTZrPa26OjtL4lcgykVge4hVvxQ3d7gTF3MhjDB6XzwbnWCHmpYhxy9_nWPtYo9L1o3KeNXCOstbxt2PFxzObNrQH6ZD7Am0y-Vog7XxsxT0W0uNaPKsaHJwQlKpmQ6o6-31zn/s320/IMG_20191013_095401.jpg)
![Кіностудія Вікторія Кіностудія Вікторія](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhb4ssy49obHGW47QQlHjp2yU7wlg2NF0cBUYk9j6nsInn7lmOxkRMckjkstavhYDgZ4D-Z39bpqNRud6VZ2Kc69uoW8nWY2RoEYJoN7UM9iEiYxE1DajIxE-m3nexu-Yhk8uG_26gcZTUX/s320/IMG_20191013_095514.jpg)
![Кіностудія Вікторія Кіностудія Вікторія](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgpaQ82Nkyg-6tO3qMYp1ZZER2wDUN_PzQj5bNLS4Nc6BSCp3spM54NDXWnQ898vHPND9mrej3iEKu3h7cWXWdm8d_VU_Nan8h_lrpPdIMDCqapeiDCsnzDIS_jV1o8eOqJR251sOB-aexB/s640/75446474_10215376890480387_1993046704324083712_o.jpg)
Найефектніший з цього усього, звісно, залізний трон з "Гри престолів". Можна на ньому посидіти без кривавих воєн та розбірок. Власне, це єдине цінне для туриста на цій студії.
![Кіностудія Вікторія Кіностудія Вікторія](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEifyX4mwg5hhSeM0c9o68BNQxEMHmYGN7LEA6ZZ1Nb_k7eX5TU3Q2FjauvjpFGcMlhDNfYCF9RKHUZwsHxqd_dxWvC815zMQaM6gu2253Yym2YgYrd0j9eFBXh7fBMOGe403b9Yadh6hiH3/s320/IMG_20191013_094944.jpg)
![Кіностудія Вікторія Кіностудія Вікторія](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg9QggHPGhcqS2k_LxwSpc08MKff7qgmyB4Q7JRrcMS8wMjtXWCewgP_cxWDJ3eiBCKwcGyDXBw7FbbQ9DEAWzq0K1Sad5Ex8RrpZhmnhe245jTshFIwWMZ4_oqpoZ4XFw8lAsKQ5IV8D2h/s320/IMG_20191013_095138.jpg)
Знімають на студії, як мені здалось, різні дурниці по типу російських серіалів. Якщо чесно, я так і не "впізнав" жоден з фільмів на сайті - тривале життя без телевізора дається взнаки :-) Багато червоних зірок й ностальгії за вигаданим минулим. Не виявив також української версії сайту, що не надихає.
На територію кіностудії зайти можливості немає, екскурсій теж не проводять. Підглядаючи на територію з-за паркана роздивились танк. І декорації, схожі на концтабір - з вежами й парканами. Символічно.
Дістатись й вибратись легко. маршрутками з Нивок чи Житомирської. Виходити в селі "Гурівщина", на зупинці на краю села з боку Житомира. До кіностудії веде бетонна дорога довжиною десь в кілометр.
Багато часу провести в такій локації досить складно, тому є сенс поєднувати з іншими цікавими місцями, створюючи насичені маршрути. Наш шлях лежав до монастиря в селі Томашівка, який розташувався в красивому палаці. Цілком можливо звідси махнути на затоплені кар"єри Коростишева, або повернутись до ДОТів та валів Білогородки.Чи ще куди.
Гарної подорожі :-)