понеділок, 20 лютого 2012 р.

Томашівка: монастир, палац та екзотичні птахи.

Томашівка – невелике село поблизу Фастова. Відоме  тим, що тут знаходиться Ризоположенський чоловічий монастир, він же – симпатичний модерновий панський палац початку ХХ ст., на території якого монахи успішно ввирощують екзотичних птахів (зокрема - страусів).


Томашівка

До монастиря доля занесла нас під час зимової туристської прогулянки навколишніми лісами, яку язик не повертається рекомендувати до проходження непідготовленим людям. За два дні у лютому пройшли від Снітинки через Томашівку, Півні, Липовий Скиток до Боярки. Разом близько 60 км засніженими лісами на тріскучому морозі. Томашівка була однією з краєзнавчих зупинок цього маршруту.

Найцікавішим у монастирі, безумовно є його центральна будівля – колишній палац дворянського роду Хоєцьких, збудований у модерновому стилі на початку ХХ ст. У радянські часи у палаці знаходилась місцева школа. Сам будинок цікавий – з різними виступаючими частинами, терасами, балкончиками, невизначеною кількістю поверхів, нетривіальним оздобленням, модерн – одним словом. Кілька останніх епох наклали відбиток на цей панський маєток, тепер тут скульптури „а ля античність” та оголені янголята співіснують поруч із радянськими пам’ятниками, могилою невідомого солдата, бюстами релігійних діячів та монастирським життям. Відчуття повної еклектики епох та жанрів не покидає протягом усього часу перебування у палаці. 

У монастирі зберігається чудотворна ікона (про чудотворність свідчить обвішаність її різними медалями, дорогоцінностями – подарунками від „чудом” зцілених). Додатковою приємністюі є невеликий звіринець (чи точніше - пташинець)  на подвір"ї палацу-монастиря, у якому мешкає декілька екзотичних птахів, найпримітнішими серед яких є гості з теплої Африки – декілька страусів! Монахи до туристів ставляться привітно (нас навіть чаєм напоїли - з огляду на 15-градусний мороз), проте величезний паркан з майже фортечними баштами навколо монастиря уже збудували....  


Томашівка, монастир
IMG_4062
Брама та майже фортечні стіни монастиря

Томашівка, страус
Екзотичні місцеві жителі

Нині зображення палацу є безумовною візиткою Томашівки, а часто – й усього Фастівського району. Палац входить в численні екскурсійні та краєзнавчі тури і постійно зустрічається у різноманітних підбірках та рейтингах історичних пам’яток, „чудес України” і т.д. Палац-монастир у Томашівці ідеально підходить для одноденної краєзнавчої вилазки, навколишніми лісами цікаво влаштовувати туристські прогулянки (перевірено на власній шкурі). 

Доїхати до Томашівки можна автобусами із Фастова, або ж маршрутками Київ-Дідівщина від метро „Нивки”, інформацію про які можна дізнатись на сайті цього самого монастиря (http://rizopolozhenie.com.ua/index.php/contacts).  На ніч залишаться тільки туристи, прихистком для яких стануть навколишні ліси.  

Приємної подорожі!

Немає коментарів:

Дописати коментар