Шарівка: ефектний палац з розписами та красивий парк
Палац у селі Шарівка на Харківщині вражає розмірами, ефектністю форм, красивезними й дивом збереженими розписами й різними артефактами з минулого. Навколо палацу парк з озерами, різні дрібниці, ліси чималі. Разом це створює місце, яке вкрай рекомендую відвідувати в подорожах навколо Харкова.
Шарівку відвідали під час квесту. Маршрут подорожі цікавим видався, але вибирали його за нас організатори. Й вийшло, що після прибуття в Харків намотали близько 300 км "теренами" й відвідали Шарівку, Сковородинівку, Старий Мерчик, нічний Харків та не відвідали Гиївку.
В цій розповіді про Шарівку розкажу, точніше про палац поруч із селом Шарівка - це місце абсолютно не дарма вважають чи не найкрутішим палацом Харківщини. Й не тільки сама будівля тут, а цілий великий комплекс, де є палац з красивою територією й розкішними декорованими залами, озера й ліси, витончені господарські будівлі й пам'ятники. Ех, там цілий Лувр зробити можна, нмсд...
До Шарівки діставались маршрутками з автостанції "Центральний ринок", біля однойменної станції метро й ринку. Прямої маршрутки в село немає (в розкладі є одна, а так немає), але траса в Краснокутськ проходить неподалік, у двох кілометрах від палацу. Тому квитки продають до Мерефи - наступного села, а водія треба попросити зупинити в Шарівці. На повороті на Шарівку є зупинка і помітний знак. Далі пішки кілометри 2-3.
Вхід на територію платний, але ціна досить гуманна. Дхідна брама дуже помітна і теж витончена як окрема пам'ятка. При бажанні, обійти стежками не складно, але ми таки намагаємось підтримувати місцеві пам'ятки при нагоді, хоча б ціною вхідного квитка яка, часто, мінімальна.
Відразу за входом виходите на оцей красивезний палац:
Шарівку заснували у 18 столітті козаки Охтирського полку, а палац з'явився на початку 19-го століття й збудувала його родина Ольховських, тодішніх власників маєтку. Маєток кілька разів змінив власника, побував в руках німців із прізвищем Гебенштрейт і ближче до кінця століття опинився в руках цукрового магната Леопольда Кенінга - який завершив розбудову палацу, парку й усього навколо, довів красу до ідеалу, можна сказати.
Сам будинок палацу реально великий і стилізований в неоготичному стилі - вежі високі, вікна-бійниці, детальки натякають на бажання відтворити оборонний замок в тілі вишуканого палацу.
Усього тут 26 кімнат і 3 чималі зали.
![Шарівка, парк Шарівка, парк](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh6nTYSJbP3b3PstV8TxXlzxP0bDOVEk0NtowNQ7VVktkf7C_CSWeRCkzOYqex7ArLtdZxGH5HdwSy4kXL2jvdQgwgeDtckP03_m3GHNCy96S3FLJnY41F6m7anAlrEwlltRgJPE9uuYn-H/w240-h320/IMG_20190323_095759.jpg)
![Шарівка, парк Шарівка, парк](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh4Xv7g30S85BVO_i2z1IwMM8cO8g5uBx7kz2a-rSAJGjUY7bOEUgFl36Qeubr2cduyDT7LyaYv_gqPanncWx7Blnvcex9kph8Q2SjWGfe9jq6CU-wy2DaS6jWeR3V9wEQz76cVGkxSVLE-/w240-h320/IMG_20190323_095814.jpg)
Але спочатку пробіжимось по території, де чимало господарських будівель, теж декорованих в цілісності з усім комплексом. Частина з них зовсім закинуті. Залізти усередину можна, але нічого красивого там не буде - типовий "заброс" із купою сміття. В одному з таких побачили якесь опудало лисиці.
![Шарівка, парк Шарівка, парк](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj1mqOXlzQIScL5fiIIFizYB_6RnC2RPRnHe2skoHjONlMSHHdp9bO3Ripp0HSwTyTrRRqCaIIoKc7JflxhU55F1VYUUkCr8j4V0llsFruT6-L4L3-Go1Ml2WzMhh6jVe7QjD9p5y9KkuJn/w240-h320/IMG_20190323_102617.jpg)
![Шарівка, парк Шарівка, парк](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjZfl4g94XXSyjJPlg_GYAY6b2I8ta4gpyyLF0qt3lxMdcwW2muIqgiju9f8Bfzbct9FVbE3vcAKFG5b-BYFRktyix2M0jnBWNMcbaj56IuMp6wCyP1wtmQ1musuhYHBZaLDJYv_CbcX1c1/w240-h320/IMG_20190323_103152.jpg)
Тут були теплиці й вели якесь підсобне господарство, здається.
Великий старий дуб, яких чимало в навколишньому лісі і могила Христиана Гебенштрейна, одного із власників маєтку, наскільки я зрозімів (чомусь в голові крутиться про садівника), прихована в хащах парку.
![Шарівка, парк Шарівка, парк](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj1mqOXlzQIScL5fiIIFizYB_6RnC2RPRnHe2skoHjONlMSHHdp9bO3Ripp0HSwTyTrRRqCaIIoKc7JflxhU55F1VYUUkCr8j4V0llsFruT6-L4L3-Go1Ml2WzMhh6jVe7QjD9p5y9KkuJn/w240-h320/IMG_20190323_102617.jpg)
![Шарівка, парк Шарівка, парк](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjZfl4g94XXSyjJPlg_GYAY6b2I8ta4gpyyLF0qt3lxMdcwW2muIqgiju9f8Bfzbct9FVbE3vcAKFG5b-BYFRktyix2M0jnBWNMcbaj56IuMp6wCyP1wtmQ1musuhYHBZaLDJYv_CbcX1c1/w240-h320/IMG_20190323_103152.jpg)
І красивий дерев'яний будинок лісництва.
![Шарівка, палац Шарівка, палац](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg2ALlIuRXQJbQONoVhYd_4-8pgYU6QxavoSjh3z2i1DQW-G1QsnxfNTytTOWztvWHRrgtTYqRlnfA6VXCR11DW4Gw2koGMsKeSpuwWArdVemIyQQuIxJgezzXgdFejC7hx-JgrGzVOp-QZ/w240-h320/IMG_20190323_115732.jpg)
![Шарівка, палац Шарівка, палац](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjpwy3Kfmrqdb6zUxr7-gqNthfus51pchRqVn4_YE_0MgVBRmBlVVeSCSCIcpXPAkdi6tYzTFLGEBiSgE8aNTPHhWAWN_knwfH6HahIoch_OXKKNa1mecSHYVLM0iJ5p1Ayw0p0xQhccV1I/w240-h320/IMG_20190323_120524.jpg)
Прогулянка залами палацу насправді вражає чи не більше зовнішнього вигляду. Великі зали з непогано збереженими розписами.... великими, красивими розписами, ефектно це все виглядає. Щось схоже на кабінет зі столом і дерев'яними стінами, подекуди декор в стилі лицарства чи чогось такого.. Пічки височенні, які ще пам'ятають Кенінга, а можливо й більше.
![Шарівка, палац Шарівка, палац](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg2ALlIuRXQJbQONoVhYd_4-8pgYU6QxavoSjh3z2i1DQW-G1QsnxfNTytTOWztvWHRrgtTYqRlnfA6VXCR11DW4Gw2koGMsKeSpuwWArdVemIyQQuIxJgezzXgdFejC7hx-JgrGzVOp-QZ/w240-h320/IMG_20190323_115732.jpg)
![Шарівка, палац Шарівка, палац](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjpwy3Kfmrqdb6zUxr7-gqNthfus51pchRqVn4_YE_0MgVBRmBlVVeSCSCIcpXPAkdi6tYzTFLGEBiSgE8aNTPHhWAWN_knwfH6HahIoch_OXKKNa1mecSHYVLM0iJ5p1Ayw0p0xQhccV1I/w240-h320/IMG_20190323_120524.jpg)
Дзеркала, рояль, ці речі просто дихають давністю, справжністю, атмосферою... дуже хочеться щоб в цих приміщень було хороше майбутнє.
В радянський час в цих розкішних стінах був туберкульозний санаторій. Звучить сумно, але це дало будівлі шанс на майбутнє. Могли ж і просто зруйнувати, як надмірну розкіш. А ця надмірна розкіш вкрай красива, насправді.
![Шарівка, палац Шарівка, палац](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhyDUU0W9Pfke2VijnSKk72t-vR6H9ljKbBO6bvsP26sWO1k0gDBfo2lN2cTiv8oFHGTBuNFEsvBnzualNj35Stx79gEm1WFpilF5fD3Wc-oIVVEhOjO5I0d4cvECR4rg3JCA6yWVKRHYq9/s640/IMG_20190323_120912.jpg)
Сучасність в палацах Харківщини досить сумна і два з них - в Старому Мерчику й Гиївці горіли в минулі кілька років. Їх, як і багато які ще палаци, фортеці, храми в країні - теж можна було б робити окрасами своїх регіонів й щось заробляти на тому.
Палац в Шарівці зберігся, пережив туберкульозний санаторій й ще тримається купи та навіть має розписи, декор та артефакти, як от цей рояль. Але загальне враження від палацу, насправді, теж сумне й не знаєш скільки ще протягне. Стіни й підлога на фото не дадуть збрехати....
Поспішайте бачити, час плинний а спадок не вічний.
![Шарівка, палац Шарівка, палац](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhAb0KM-dlMvG_9Yh13YJdEVqYuKJ9dWqVNfyOk6rRSJ6rZXFbBClNtup_kfG-W3Mb5tCz8aHWl9Q3rTCXWc3adOAX34loEVO7GIwfqRjuo7TjFFkVpghnmFQV4dpez3C2sUykwz4Ohrtaa/s640/IMG_20190323_121025.jpg)
Шарівка залишить враження що треба повертатись. Бо квест це ж знайшов, зфоткав і побіг, а тут гуляти треба. Я сюди повернусь за кілька років - ось тут звіт є.
Виявиться, тут музей ще є, а за територією парку купа старих будівель. Парк та озера влітку краще гуляються й тут є непогані місця для стоянки. Багато чого відбудеться, насправді
А зараз ми ломимось трасою до Харкова, звідки на Сковородинівку...