Сокиринці: ефектний палац з античними богинями
Обожнюю українську глибинку за купу схованих у ній красивих, призабутих місць, куди можна податись нечастим громадським транспортом, неспішно рухаючись нашою цікавою країно. Одним з відвіданих сіл на Чернігівщині було Сокиринці, де є досить красивий палац, чимось схожий на капітолій, де збереглись справжні античні богині з 19 століття. І парк навколо, зі ставками. Поїхали.
У Сокиринці потрапили під час вільної подорожі Чернігівщиною з дуже відомого і не менш крутого палацо-паркового комплексу в селі Качанівка. Приїхали просто - маршруткою, вона якимось чином існувала саме за таким маршрутом. Приїхали вже вночі, вийшли на кінцевій, знайшли палац на мапі й вирішували питання ночівлі по ходу - на мапі є якісь ставки, значить питання вирішиться. Прокинулись посеред такої краси в колишньому панському маєтку. Все - як любимо.
Начитався історій в тирнетах й можу розповісти про маленьке, але горде село Сокиринці. Люди жили тут із давна, але, якось, не масово й згадок про якісь серйозні події не збереглось. У 18 ст. село перейшло у власність відомої козацької родини Галаганів, із діяльністю яких, власне, й пов’язані найцікавіші віхи історії села. А справ Галагани зробили не мало – їх маєток перетворився на своєрідний культурний центр, де був ляльковий театр і працював відомий кобзар Остап Вересай. Отак
Сокиринці відомі своїм палацом, у якому тепер розміщується місцевий Ліцей. Оцим.
Палац збудовано в 1830-х роках й виглядає доволі помпезно він. В палаці 60 кімнат, пишуть і він теж чимось на капітолій у Вашингтоні схожий. Як і в Качанівці. З усіх сторін, але якщо обійти "з двору" то стає зовсім круто.
Тут навіть скульптури збереглись - це античні богині Гера й Церера. Яка саме на фото - не скажу. Припустимо, що Гера - її, принаймні, я краще знаю (дякую серіалу про Геркулеса). Виглядає дуже красиво і дуже несподівано... як для навчального закладу в селі.
![Сокиринці, палац Сокиринці, палац](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgPvFruUV_L2jnCuLYM4CASkj3_IZUZWznIAbIau_Rg1TZRO-Y3bjPfQzxjxDaeNO6bsvul8T7C3vAcpr7wdv1XtX0G58iDGt_ajO9a-adT24JoOOYcxTs6KUXS6rKkTOIkuNpUB9TR2Dm6/s16000/Image.jpg?imgmax=800)
![Сокиринці, палац Сокиринці, палац](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh3DJ6M5Rz3dtlysjXDQNzxJPTjCrnr6uB1WTSfwlMDWbpQJ6H5FUCryPGD7yt8gL8r7WZypATTunYAKPQHa_IV36Lbr7QYSv_FZishiG4cyq6KmLz2tE0R2xe-KwsH0O3MlBdgPQHzKiQN/s16000/Image.jpg?imgmax=800)
![Сокиринці, палац Сокиринці, палац](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgH0jmcMAlH-EVy1sLFoVNh-rwu-d69LX9reoeHm2iu6mFwYqm8vHqJw724oSQfgiUtMwnqYeBUeeCOqHqV4oXDZL0HYynlhX23RRNC8D3QoWhqTv0fwX8fDM_pY6tRpv8-GRTpRT9bhA69/s16000/Image.jpg?imgmax=800)
За палацом починається парк. Хоча парком він є тільки у назві, це – повноцінний ліс, де рідкі залишки паркової архітектури заховані в густих хащах. Площа лісу – чимала, В долині розташовано ряд ставків - з якими ми вже знайомі. Судячи з кількості рибалок на берегах – ставки достатньо наповнених різними мешканцями.
![Сокиринці, палац Сокиринці, палац](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgPvFruUV_L2jnCuLYM4CASkj3_IZUZWznIAbIau_Rg1TZRO-Y3bjPfQzxjxDaeNO6bsvul8T7C3vAcpr7wdv1XtX0G58iDGt_ajO9a-adT24JoOOYcxTs6KUXS6rKkTOIkuNpUB9TR2Dm6/s16000/Image.jpg?imgmax=800)
![Сокиринці, палац Сокиринці, палац](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh3DJ6M5Rz3dtlysjXDQNzxJPTjCrnr6uB1WTSfwlMDWbpQJ6H5FUCryPGD7yt8gL8r7WZypATTunYAKPQHa_IV36Lbr7QYSv_FZishiG4cyq6KmLz2tE0R2xe-KwsH0O3MlBdgPQHzKiQN/s16000/Image.jpg?imgmax=800)
![Сокиринці, палац Сокиринці, палац](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgH0jmcMAlH-EVy1sLFoVNh-rwu-d69LX9reoeHm2iu6mFwYqm8vHqJw724oSQfgiUtMwnqYeBUeeCOqHqV4oXDZL0HYynlhX23RRNC8D3QoWhqTv0fwX8fDM_pY6tRpv8-GRTpRT9bhA69/s16000/Image.jpg?imgmax=800)
За палацом починається парк. Хоча парком він є тільки у назві, це – повноцінний ліс, де рідкі залишки паркової архітектури заховані в густих хащах. Площа лісу – чимала, В долині розташовано ряд ставків - з якими ми вже знайомі. Судячи з кількості рибалок на берегах – ставки достатньо наповнених різними мешканцями.
У парку є Альтанка (ротонда) й «готичний місток». Альтанку знайти не складно, а місток – не вдалося. Зате зустріли вусатого діда, який бавив трьох онуків у альтанці й розповів про життя місцевих панів, де йога бабка служила на кухні. Каже, любили вони тут трапези влаштовувати – з видом на парк. Засідали собі в плетених кріслах, а з першого поверху на верх лебідкою підіймали бочки меду чи горілки та свіжі овочі, які вирощували в оранжереї поруч.
![Сокиринці, памятник Сокиринці, памятник](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEit8wg1SvUzr8G2Ow_B7L1iklic4eT4M9c_ZGI2UIZGWgHeZYwLOoE4DnN-xjribLp0KVAkWEHYOI7f0N-40IwaE4cELsGi1gdg0su8m8usmr2gdJlww5oQ8PCDqZpqMbVVQ42cnnl7MRB_/s16000/Image.jpg?imgmax=800)
![Сокиринці, парк, альтанка Сокиринці, парк, альтанка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjIpOY13fezuJg0hSxKtBvEo4ksfG4qX8-TbCooNmVAP9qe9sMFmmEwzAK1XRu5K-kjNF_Y4Z4JgqA9NPLu_OYJx6IWsh-4NymRUCZuWzCFNBDvphjfHWwjoJvzVoD_FRRhKEdgLKXYzn_G/s16000/Image.jpg?imgmax=800)
![Сокиринці, памятник Сокиринці, памятник](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEit8wg1SvUzr8G2Ow_B7L1iklic4eT4M9c_ZGI2UIZGWgHeZYwLOoE4DnN-xjribLp0KVAkWEHYOI7f0N-40IwaE4cELsGi1gdg0su8m8usmr2gdJlww5oQ8PCDqZpqMbVVQ42cnnl7MRB_/s16000/Image.jpg?imgmax=800)
![Сокиринці, парк, альтанка Сокиринці, парк, альтанка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjLN4F6g-VvQEYF7QgU4b6K49k4Z20DF-njKZ4JkvXzblxOlk4sNhBTdseb40sQNG9c5EBcI4haaMjSx4cp8oySxr8r8ZIuhN6JmagMNMDnq56xYVREIdDsZFdwy4zn6DZfh6N7HA_G1TXE/s16000/Image.jpg?imgmax=800)
![Сокиринці, парк, альтанка Сокиринці, парк, альтанка](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjIpOY13fezuJg0hSxKtBvEo4ksfG4qX8-TbCooNmVAP9qe9sMFmmEwzAK1XRu5K-kjNF_Y4Z4JgqA9NPLu_OYJx6IWsh-4NymRUCZuWzCFNBDvphjfHWwjoJvzVoD_FRRhKEdgLKXYzn_G/s16000/Image.jpg?imgmax=800)
Навчальні заклади майже усюди в країні мають дуже корисну річ - турнічки!
За межами палацу - село собі як село. З потенціалом для зеленого туризму, скажемо так. Пива попити є де. Після турнічків.
За межами палацу - село собі як село. З потенціалом для зеленого туризму, скажемо так. Пива попити є де. Після турнічків.
![Сокиринці, подорож Сокиринці, подорож](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiGwFj-FwQNrNdzUDz9qZiK9x9Z1mVtoQvX9So18CkqM_G4qDebp4kYUHNVa_L8e3lWFnpyLmFKAu47kDfCU2StJlqPkHG4iUVpXnWSCqI7QwLDGnwi_XnAqw1RtZB7W3FDQ5xvCyE2t-Mr/s16000/Image.jpg?imgmax=800)
І медовухи! Поки придумаємо, як вибратись звідси на Київ.
З транспортом в Сокиринцях не дуже просто: маршруток в самому селі не густо – помічена на Прилуки кілька раз у день, на Чернігів й та, якою доїхали сюди з Качанівки - "Київ-Сокиринці"
Маршруткою на Прилуки ми й виїхали до того цікавого міста, яке так і залишилось неоглянутим. Бо треба ж у Київ повертатись, електричкою. Вільна подорож на вихідні за маршрутом Київ-Ічня-Ніжин-Качанівка-Сокиринці-Прилуки-Київ закінчилась.
До нових зустрічей, друзі!